ÇÖZÜMLERİMİZ

Güvenlik Çözümleri
      
Ağ Network Güvenliği
             Güvenlik Duvarı (Firewall)/UTM
             Ağ Erişimi Kontrolü(NAC)
             Sanal Özel Ağ (VPN)
             Saldırı Tespit Sistemi(IDS)
             Saldırı Önleme Sistemi(IPS)
             Web İçerik Filtreleme

GO iletişim Web İçerik Filtreleme
WEB FİLTRELEME (Web/Url Filtering) ÇÖZÜMLERİ

Kurum çalışanlarının iş saatleri içerisinde, internet erişimlerinin kontrol altına alınması, günümüzde artık zorunlu hale gelmiştir. Bununla birlikte, internet yolluyla işlenen bilişim suçlarıyla mücadele edilmesi amacıyla 2007’de kabul edilen 5651 sayılı yasayla birlikte birçok kurumdan, çalışanlarının hangi internet sitelerine ulaştıklarının kayıtları ve bu kayıtların raporlanması istenmektedir.

Firmamız, internet güvenliği ve içerik filtreleme (content filtering) ürünleri ile beraber, internete çıkan bilgisayarların kurum politikalarıyla uyumlu olarak, istenen zaman aralıklarında, belirlenen web kategorilerindeki (categorized web) internet sayfalarına erişimini sağlamaktadır.

Örneğin; mesai saatleri içinde sohbet sayfalarına erişim kısıtlanırken, mesai saatleri dışında bu sınırlama kaldırılabiliyor. Gün içerisinde istenen kategorilere; örneğin eğlence veya sosyal iletişim içerikli sitelerin belirli bir süre ziyaret edilmesi sağlanabiliyor. Aynı zamanda protokol tabanlı erişimler de (Peer-to-Peer yazılımları, MSN Messenger türevleri vb.) engellenerek, raporlanabiliyor. Proxy sunuculu çözümlerle birlikte, kurum çalışanlarının ortak bir proxy sunucusu üzerinden kimlik doğrulaması yapılarak, hızlı bir şekilde internete erişimi sağlanabiliyor.

 

 

İletişim Bilgileri
Adnan Menderes Mahallesi Turgut Özal Caddesi No 30 Kat 1 D 2 Osmangazi / BURSA
Tel : +90 (224) 322 03 13 (PBX) Faks: +90 (224) 241 37 02 E-Posta: info goiletisim.com
Copyright © 2010-2019 - Tüm Hakkı Saklıdır - İzin alınmadan hiçbir veri kullanılamaz.
Tasarım & Uygulama
Terabik