ÇÖZÜMLERİMİZ
Go iletişim veri güvenliği

VERİ GÜVENLİĞİ (Data Security) ÇÖZÜMLERİ

Kurumların günümüzde ihtiyaç duydukları unsurların başında, güvenli ve riskten uzak bir çalışma ortamı gelmektedir. Kurumlar, sahip oldukları verilerin gizliliğini sağlayarak, erişim haklarını kontrol altında tutabildikçe, iş sürekliliklerini ve varlıklarını da emin adımlarla sürdürebilirler.

Kurumların veri güvenliğini tehdit eden unsurlar, mevcut sistemlerin dış dünyayla olan temaslarından dolayı meydana gelmektedir. Gerek sistem, gerek kullanıcı düzeyinde olan bu temasların kontrol altında tutulması, veri güvenliği açısından oldukça önemlidir.

Veri Güvenliği İçin Ne Yapılmalıdır

Kurumların en değerli varlığı olan veriler, kurum çalışanları tarafından gün içinde farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Örneğin; bu veriler kâğıda basılabilmekte, elektronik ortamda depolanabilmekte, internet üzerinden başkalarına gönderilerek, paylaşılabilmektedir. Herhangi bir güvenlik sorunu nedeniyle, stratejik verilerin kaybedilmemesi ve müşteri ya da iş ortağının karşısında kurumsal değerlerin yitirilmemesi için, veri güvenliğini sağlamak amacıyla altyapı ve politikaların mühendislik standartlarına göre hazırlanması gerekmektedir.

Veri Güvenliği Konusunda Neler Yapıyoruz

Veri güvenliği konusunda uzman kadrosuyla hizmet veren firmamız, gerçekleştirdiği analizler ve birebir görüşmeler sonrasında iş süreçlerinde kullanılan bilgileri ortaya çıkartarak, kurumların veri envanterinin oluşturulmasını ve böylece kurumların en değerli varlığı olan verilerinin, kontrol altında tutulması sağlıyor. Bu süreç içerisinde, yüksek öneme sahip olan verilerin güvenliğini tehlikeye atabilecek unsurlar ve kurumun mevcut yapısındaki zafiyetler tespit ediliyor. Ardından, İşletme içindeki departmanlar ve işleyiş süreçleri derinlemesine incelenerek, güvenlik politikaları ve prosedürlerin oluşturuluyor. Ayrıca bilgi güvenliği yönetimine dair uluslararası saygınlığı olan sertifikalara sahip olunabilmesi için gereken süreçler hazırlanarak, geleceğe güvenle yol alınıyor.

Veri Güvenliği Danışmanlığı

Firmamız veri güvenliği konusunda; ihtiyaçlarınıza özel, kapsamlı bir şekilde, bir bütün olarak hizmet sunabilecek yetkinliğe sahiptir. Veri güvenliği alanında uluslararası, kabul görmüş, bağımsız sertifikalara sahip deneyimli ve uzman kadromuzla, size en uygun çözümü önererek, tasarımdan uygulamaya kadar her konuda güvenilir danışmanlık hizmetleri sunmaktayız.

 

İletişim Bilgileri
Adnan Menderes Mahallesi Turgut Özal Caddesi No 30 Kat 1 D 2 Osmangazi / BURSA
Tel : +90 (224) 322 03 13 (PBX) Faks: +90 (224) 241 37 02 E-Posta: info goiletisim.com
Copyright © 2010-2019 - Tüm Hakkı Saklıdır - İzin alınmadan hiçbir veri kullanılamaz.
Tasarım & Uygulama
Terabik