ÇÖZÜMLERİMİZ
go iletişim sistem güvenliği

SİSTEM GÜVENLİĞİ ÇÖZÜMLERİ

Yaygınlaşan internet uygulamaları ve kullanımları, beraberinde virüs, spy ve spam gibi istenmeyen davetsiz misafirlerin, kullanılan sistemlere zarar vermesine, performans ve en önemlisi de veri kayıplarına neden olmaktadır.

Kurumlar, sürekli çoğalan ve şekil değiştiren bu zararlı kodlara karşı, etkin ve düzenli güncellenen bir korumaya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu nedenle gerek anti-virüs gerekse anti-spam ürünleri, arka planda sürekli güncellenen bir veritabanına sahiptirler. Dolayısıyla bu ürünler artık bir kez satın alınarak kurulan ürünlerden ziyade, düzenli güncelleştirme ve takip gerektiren servisler haline dönüşmüştür.

Bilgi güvenliği raporlarına bakıldığında, yerel ağ kaynaklı istemsiz ataklar internet üzerinden gelen ataklara göre daha fazla zarar vermektedir. Bu sebeple güvenlik politikalarının içeriden gelebilecek riskleri de içermesi ve bunlara karşı önlemler alınması gerekmektedir.

Firmamız, ağdaki kullanıcıların dışarıdan ve birbirlerinden olumsuz etkilenmemeleri için gerekli olan sistem güvenliği politikalarını belirleyerek, kurumların iş süreçlerini etkileyebilecek tüm güvenlik tehditlerinin oluşmasını engellemektedir.

Sistem güvenliği kapsamında sağladığımız tam koruma çözümleri şunlardır:

 •           Tehlikelere açık olan noktaların belirlenmesi
              Temel hedef; sistemlerdeki virüsleri temizlemek yerine, virüslerin bulaşarak yayılmasını en baştan engellemektir. Bunun             için her sistemde, virüs tehdidi olabilecek giriş kaynakların belirlenerek, bunlara yönelik doğru ürünlerin seçilmesi ve             koruma alt yapısının kurulması gerekir.
 •           Kullanıcı yetkilerinin kısıtlanması
              Sistemlere bulaşan virüslerin en büyük nedeni kullanıcı bilgisayarlarıdır. Bu nedenle kullanıcılara ihtiyaçları olan minimum             seviyede yetki verilerek, birçok felaket oluşmadan önlenebilir.
 •           Doğru ürün ve konfigürasyonların belirlenmesi
              Mutlaka lisanslı ve uluslar arası geçerliliği olan ürün kullanılmalıdır. Tüm antivirüs/antispam ürünleri arka tarafta günlük,             hatta saatlik seviyede sürekli güncellenen veritabanlarına sahiptir. Düzenli güncellenmeyen ürünlerin, gerçek bir koruma             sağlaması mümkün değildir.
 •           Yönetimsel işlemler
              Otomatik güncelleştirme ve tarama görevlerinin oluşturulması gibi, ürün üzerinde uzmanlık gerektiren kurulum ve             ayarlamalar yapılarak, tüm bu süreçler takip edilmelidir.


 

İletişim Bilgileri
Adnan Menderes Mahallesi Turgut Özal Caddesi No 30 Kat 1 D 2 Osmangazi / BURSA
Tel : +90 (224) 322 03 13 (PBX) Faks: +90 (224) 241 37 02 E-Posta: info goiletisim.com
Copyright © 2010-2019 - Tüm Hakkı Saklıdır - İzin alınmadan hiçbir veri kullanılamaz.
Tasarım & Uygulama
Terabik