YAZILIM ÇÖZÜMLERİ
Go iletişim Lisanlama Çözümleri

YAZILIM LİSANSLAMA ÇÖZÜMLERİ

Lisans Nedir ?
Bir yazılım ürününü bilgisayarınızda kullanabilme hakkına sahip olduğunuzu gösteren belgedir. Bilgisayar programının kullanılacağı her bilgisayar için ayrı lisans satın almak gereklidir.


Bir yazılım ürün lisansı, bir yazılım programını çalıştırmak veya bu programa erişmek için yasal hak sağlar. Başka bir deyişle yazılıma sahip olmazsınız, yazılımı çalıştırmak için lisansa sahip olursunuz.Neden Lisanslamaya Dikkat Etmeliyiz ?

A.B.D. Telif Hakları Sözleşmesi ve uluslararası telif hakları anlaşmalarına göre, telif hakkına sahip olan üreticiden, bilgisayar yazılımının ve yazılım bileşenlerinin belirli kullanım hakkı alınmadan; her ne sebeple olursa olsun kopyalanması, kullanımı ve dağıtımı yasaktır.

Bilgisayar yazılımları, “Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” kapsamında yasal koruma altındadır. 3 Mart 2001'de Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nda yapılan değişikliklerle korsan yazılım kullanılması, kopyalanması veya satışı halinde uygulanacak cezalar şöyle şekillenmiştir:

  •           Eksik her bir lisans başına 150.000 YTL para cezası
  •           4 seneye kadar, paraya çevrilmeksizin hapis cezası
  •           3 seneye kadar meslekten men
  •           Korsan yazılım yüklü bilgisayarlara el konulması


Biz Lisanslama ile ilgili Neler Yapıyoruz

Sizin ve Firmanız için en uygun Lisanslama modelini uzman kadromuzla belirleriz. Yazılımların kurulum ihtiyaçlarını belirler firmanıza en uygun şekilde implementasyonunu gerçekleştiririz.

İletişim Bilgileri
Adnan Menderes Mahallesi Turgut Özal Caddesi No 30 Kat 1 D 2 Osmangazi / BURSA
Tel : +90 (224) 322 03 13 (PBX) Faks: +90 (224) 241 37 02 E-Posta: info goiletisim.com
Copyright © 2010-2019 - Tüm Hakkı Saklıdır - İzin alınmadan hiçbir veri kullanılamaz.
Tasarım & Uygulama
Terabik